Typowanie meczów piłki nożnej

Analizujesz to właśnie zagadnienie? Chcesz bowiem zarobić bardzo dużo pieniędzy na Euro 2020? Już niedługo startuje faza grupowa tego czempionatu. Kto stanie do gry o najwyższe lokaty? Jak typować spotkania fazy grupowej, by nie być rozczarowanym ostatecznymi wynikami?

Kto zagra na Euro 2020?

Euro 2020 startuje tak naprawdę już za kilkanaście dni. To zaś wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów futbolu. Warto wiedzieć, że turniej rozpocznie się 11 czerwca 2021 roku. Pierwsza potyczka zostanie rozegrana we Włoszech. A konkretnie na Stadionie Olimpijskim (Stadio Olimpico) w Rzymie. W spotkaniu otwarcia Włochy zagrają z Turcją. Ogólnie na Euro 2020 zmierzą się łącznie 24 reprezentacje narodowe. Jak wyglądają grupy? Zaraz się tego dowiesz. Warto zaznaczyć, że drużyny narodowe są podzielone na sześć grup. W każdej z nich (od A do F) będą rywalizować po cztery ekipy. W pierwszej grupie zmierzą się Włosi, Turcy, Walijczycy oraz Szwajcarzy. W grupie B zagrają Dania, Finlandia, Belgia oraz Rosja.

W grupie C będą rywalizować reprezentanci Austrii, Ukrainy, Holandii oraz Macedonii Północnej. Emocji nie będzie brakowało w czasie oglądania spotkań grupy D. Zagrają w niej bowiem takie reprezentacje narodowe, jak Anglia, Chorwacja, Szkocja oraz Czechy. W następnej grupie są Polacy. Podopieczni Paulo Sousy będą musieli stawić czoła Słowacji, Hiszpanii oraz Szwecji. Z kolei w grupie F zmierzą się ze sobą reprezentacje Węgier, Portugalii, Niemiec oraz Francji. Jakie zasady obowiązują pod kątem awansu do kolejnej fazy? Do etapu pucharowego przejdzie 16 ekip narodowych. Będą to triumfatorzy sześciu grup oraz tak samo zespoły z drugich miejsc. Poza tym do kolejnej rundy awansują cztery najlepsze ekipy z trzecich lokat.

W pierwszych spotkaniach pada relatywnie mało bramek

Zastanawiasz się, jak typować spotkania Mistrzostw Europy 2020, które rozpoczynają się już 11 czerwca 2021 roku? Musisz mieć świadomość, że w fazie grupowej pada statystycznie mało goli. Bardziej opłacalne są zatem undery 2.5 w porównaniu do overów 2.5. Z czego to jednak wynika? Reprezentacje narodowe grają przede wszystkim tak, by nie stracić gola i tym samym nie przegrać. Zwłaszcza jest to widoczne w pierwszych spotkaniach. Rozpoczęcie turnieju od porażki to kiepski start. Potem trzeba już grać z „nożem na gardle”. Nie może zatem dziwić, że kadry narodowe przystępują z dużym respektem do swoich rywali. Remis to zawsze cenny punkt, który może okazać się decydujący w ostatecznym rozrachunku.

Zasady kwalifikacji są mało restrykcyjne. Na poprzednim turnieju (Euro 2016) Portugalia zanotowała w grupie same remisy. Finalnie graczom Fernando Santosa udało się awansować dalej. Ostatecznie Cristiano Ronaldo i spółka wygrali całą imprezę, a w finale pokonali po dogrywce Francję 2:1. To pokazuje, że same remisy mogą dać awans. Spodziewamy się, że sporo reprezentacji narodowych będzie zatem grało dość defensywnie. A wtedy jest o wiele trudniej o zdobywanie goli.

Dlaczego warto grać dopiero od drugiej kolejki?

Ogólnie eksperci rekomendują, by nie typować pierwszych spotkań Euro 2020. Dlaczego? Nie da się ukryć, że postawa wielu reprezentacji narodowych to wielka niewiadoma. Weźmy pod lupę np. kadrę Polski. Niedawno nowym selekcjonerem został Paulo Sousa. Portugalczyk nie miał zbyt wiele czasu, by wprowadzić swoje pomysły. Dodatkowo Biało-czerwoni są trapieni przez kontuzje. Na Euro 2020 na pewno nie zagrają m.in. Krzysztof Piątek, czy Arkadiusz Reca. Występ Arkadiusz Milika stoi zaś pod sporym znakiem zapytania.

Poprzedni sezon ligowy był jedyny w swoim rodzaju. Wszystko ze względu na koronawirusa. Z jednej strony nie brakuje urazów spowodowanych nadmierną eksploatacją organizmów. Z drugiej strony pandemia cały czas nie daje o sobie zapomnieć. Postawa wielu kluczowych graczy to zagadka. A to będzie miało wpływ na grę całej kadry i uzyskiwane wyniki. Warto zatem najpierw sprawdzić, jak konkretne reprezentacje zagrają w swoich pierwszych spotkaniach. Dzięki temu będziesz miał lepszy obraz dotyczący potencjału konkretnej ekipy na tym turnieju.

Wysokie stawki nie są wskazane – dlaczego?

Skuteczne obstawianie meczów to nie tylko odpowiedni dobór wydarzeń, które chcemy wytypować, ale również rzetelna analiza. Faza grupowa Euro 2020 może przynieść wiele niespodzianek. Nie tylko ze względu na to, że reprezentacje w ostatnich miesiącach nie miały zbyt wiele czasu na zgrywanie się przed tym turniejem. Do tego dochodzą absencje kluczowych piłkarzy oraz… zasady kwalifikacji. Są one mało wymagające. W związku z tym trzeba liczyć się z taką postawą, że niektóre ekipy będą sobie odpuszczać (oczywiście, już po zapewnieniu awansu). Z czterech grup wyjdą aż po trzy zespoły narodowe. Na pierwszym etapie odpada łącznie jedynie osiem reprezentacji.

Na turnieju trzeba natomiast odpowiednio oszczędzać siły. Jeśli zatem faworyci będę mieli taką okazję, to na pewno z niej skorzystają. Warto zatem sprawdzać informacje dotyczące tego zagadnienia. Wysokie stawki na spotkania fazy grupowej są ryzykowne, bo czasami faworyci mogą grać rezerwami (zwłaszcza w trakcie ostatniej kolejki zmagań).

5 / 5. Ocen: 1

Niskie kursy bukmacherskie – warto czy nie?

Kursy bukmacherskie są czymś, na co u firm przyjmujących zakłady bukmacherskie zwraca się uwagę...

5 rzeczy, o których warto pamiętać obstawiając mecze mobilnie

Bukmacherskie aplikacje mobilne potrafią być świetnym narzędziem do obstawiania - nie tylko wtedy, gdy...

Systemy bukmacherskie najczęściej stosowane przez typerów

Systemy bukmacherskie są popularnymi narzędziami wśród typerów, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na wygraną....
spot_img