Porady dla początkujących typerów – jak obstawiać mecze?

Zakłady bukmacherskie w Polsce cieszą się współcześnie olbrzymim i stale rosnącym zainteresowaniem, a wraz z jego wzrostem istnieje coraz większe zapotrzebowanie na informacje umożliwiające czy to wybranie bukmachera do ich zawierania, czy też skuteczniejsze i bardziej rozsądne obstawianie. Nasz serwis takich informacji dostarcza. Publikujemy najbardziej aktualne i praktyczne poradniki bukmacherskie, dzięki którym można uczynić własną przygodę z zakładami znacznie bardziej satysfakcjonującą, a każdy kolejny zakład takim przynoszącym rzeczywiste korzyści.

Wybór bukmachera w Polsce

Najwięcej problemów przy stawianiu pierwszych kroków w świecie bukmacherskim jest nam w stanie przysporzyć wybór odpowiedniego bukmachera. Oczywiście, możemy tutaj postawić na „pewniaka” – STS, Fortuna czy Betclic zawsze sprawdzą się dość solidnie i najczęściej są w rankingu bukmacherów na wysokich pozycjach. Jeśli jednak oczekujemy czegoś więcej, jak sugerują najlepsze poradniki bukmacherskie, powinniśmy podejść do tego pod bardziej indywidualnym kątem, a zatem zwracając uwagę na to, co tak właściwie chcemy obstawiać. Po zdefiniowaniu tego musimy obrać pewne priorytety – należy bowiem mieć na uwadze to, że nie ma w Polsce bukmachera idealnego, do każdej dyscypliny podchodzącego w sposób wzorowy.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Podążając za tym, co mówią sprawdzone poradniki bukmacherskie, przy wyborze bukmachera dla siebie powinniśmy patrzeć na:

  • kursy, które określają wartości naszych potencjalnych wygranych i są przez bukmacherów wykorzystywane jako jeden z czynników (obok stawki) do obliczania ich ostatecznej wartości;
  • opcje bukmacherskie, które pozwalają na typowanie wielu mniej standardowych, a często bardziej rentownych zdarzeń w obrębie tego samego spotkania;
  • promocje i bonusy, za sprawą których za darmo możemy zwiększyć nasz budżet na zakłady;
  • czytelność interfejsu, bardzo ważna przy codziennym korzystaniu z serwisu bukmacherskiego;
  • stopień rozbudowania aplikacji mobilnej, która stanowi obecnie najpopularniejszy środek do obstawiania.

Przy wyborze warto porównywać ze sobą oferty kolejnych bukmacherów, ale też zwracać uwagę na poradniki bukmacherskie, dostarczające informacji właśnie o nich. Ich autorzy często dostrzegają rzeczy, które my moglibyśmy po prostu przeoczyć. Czy to z niewiedzy, czy też po prostu za sprawą nieuwagi.

Kody promocyjne u polskich bukmacherów

Bardzo dobrą opcją dla osób, które dopiero zakładają konto u bukmachera, są kody promocyjne. Udostępniane są one w obrębie serwisów niezależnych od bukmacherów, na przykład takich publikujących poradniki bukmacherskie dla typerów i – nie ma co ukrywać – są jedną z ich form zarabiania i tworzenia systemu „poleconych”. Nam jednak, typerom, potrafią one przynieść rzeczywiste korzyści – niezależnie więc od tego, co się za nimi kryje i jakie są motywy ich udostępniania, z pewnością powinniśmy się nimi zainteresować. Zwłaszcza, że są udostępniane za darmo, a przecież darmowe bonusy bukmacherskie lubią wszyscy.

bez podatku legalnie w betfan
Legalne obstawianie bez podatku w zakładach Betfan

Kody promocyjne musimy wykorzystać w czasie zakładania konta u jednego z bukmacherów, w przeznaczonym na to polu. Kody są różne do różnych bukmacherów, a te przydzielane bukmacherowi STS nie zadziałają w Fortunie czy w Betfan. Warto też wiedzieć, że jeden kod nie jest równy drugiemu. Chcąc więc skorzystać z tego jak najbardziej dla nas atrakcyjnego, powinniśmy pochodzić po różnych stronach, nie tylko takich oferujących poradniki bukmacherskie, ale i chociażby tych publikujących własne typy na spotkania sportowe. Doskonałym źródłem tych kodów jesteśmy chociażby my.

Kody promocyjne działają na dwa sposoby. Jedne z nich potrafią podnieść wartość bonusu powitalnego u konkretnego bukmachera – wtedy też wymagają od nas również wyrażenia zgody na jego otrzymanie (robi się to również w formularzu rejestracyjnym). Inne z kolei dają nam darmowe środki na grę (w postaci tak zwanych freebetów). Obie formy są bardzo atrakcyjne i obie można spotkać u większości operatorów.

Warto wiedzieć: choć większość bukmacherów pozwala na wpisanie specjalnego kodu promocyjnego, nie każdy posiada taką funkcjonalność w swojej ofercie. Zanim zatem zaczniemy takowego szukać, upewnijmy się, że będziemy w stanie go znaleźć.

Skuteczność w obstawianiu – praktyczne wskazówki

Typowanie meczów nie jest czymś ani czasochłonnym, ani też wymagającym – przynajmniej jeśli robi się to czysto hobbystycznie, bazując wyłącznie na własnej intuicji. Nie każdy musi przeglądać poradniki bukmacherskie i nie każdemu potrzebne będą wysokie i częste wygrane. Jeśli jednak w naszym typowaniu chcemy być jak najskuteczniejsi, powinniśmy wiedzieć, jak ową skuteczność osiągnąć. Poniżej przedstawiamy pięć naszych porad ściśle z tym związanych.

  1. Podejmujmy się jak najdokładniejszej analizy – to dzięki niej nasze typy są podpierane analityczną wiedzą, która czyni je rozsądnymi i bardziej prawdopodobnymi do pozytywnej realizacji.
  2. Czytajmy poradniki bukmacherskie – są one w stanie przynieść nam całe mnóstwo informacji na temat obstawiania. Wiele spośród nich przedstawia skuteczne strategie na typowanie, a równie dużo – typy bukmacherskie, które mogą przydać nam się przy budowaniu tych własnych.
  3. Rozsądnie zarządzajmy budżetem – nieumiejętne jego wykorzystywanie wprowadza do całości mnóstwo niepotrzebnego stresu, ale też naraża nas na ryzyko zbyt wysokich przegranych. Właśnie dlatego dowiedzmy się, jak umiejętnie operować środkami, którymi dysponujemy – doradzą nam w tym chociażby poradniki bukmacherskie.
  4. Wybierzmy właściwego bukmachera – tylko z pozoru nie ma on wpływu na skuteczność naszych zakładów. Dobry bukmacher jednak wiele podpowie nam swoimi kursami, ale też solidnym działem pomocy. Zaoferuje nam też dostęp do mnóstwa statystyk, cennych przy analizowaniu każdego kolejnego spotkania.
  5. Nie poddawajmy się emocjom – są one złym doradcą. Właśnie dlatego poradniki bukmacherskie radzą zrezygnować z typowania spotkań, w których gra drużyna, z którą sympatyzujemy. Możemy wtedy niepotrzebnie ją faworyzować, na bok spychając jakąkolwiek logikę.

Czy warto przeglądać poradniki bukmacherskie?

Poradniki bukmacherskie bardzo często obfitują w informacje przydatne zarówno w wyborze bukmachera, jak i w całym procesie zawierania zakładów i zwiększania swojej skuteczności właśnie w typowaniu. Zapoznanie się z nimi z pewnością nam nie zaszkodzi.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

W jaki sposób budować własne doświadczenie w obstawianiu?

Przede wszystkim poprzez obstawianie. Nic tak bardzo nie doświadcza w zakładach, jak praktyka. Doświadczenie może płynąć również z oglądania meczów (i obstawiania „na sucho”, tylko dla siebie). Dostarczyć je mogą również poradniki bukmacherskie, jednak tylko takie publikowane na godnych zaufania stronach.

Czy sięganie po bonusy i promocje jest darmowe?

Same w sobie bonusy i promocje w większości przypadków są w pełni darmowe. Nie oznacza to jednak, że skorzystanie z nich nie narzuca na nas obowiązku spełnienia pewnych wymagań. Bonusy są zwykle związane z pierwszą wpłatą czy samą rejestracją, a środki pozyskiwane za ich pośrednictwem muszą zostać obrócone, by można było dowolnie nimi dysponować. Warto więc czytać regulaminy i poradniki bukmacherskie, by nie skusić się na bonus nierealny do obrócenia (albo po prostu mieć świadomość na temat poziomu trudności tego właśnie wymagania).

5 / 5. Ocen: 5

Niskie kursy bukmacherskie – warto czy nie?

Kursy bukmacherskie są czymś, na co u firm przyjmujących zakłady bukmacherskie zwraca się uwagę...

5 rzeczy, o których warto pamiętać obstawiając mecze mobilnie

Bukmacherskie aplikacje mobilne potrafią być świetnym narzędziem do obstawiania - nie tylko wtedy, gdy...

Systemy bukmacherskie najczęściej stosowane przez typerów

Systemy bukmacherskie są popularnymi narzędziami wśród typerów, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na wygraną....
spot_img