LEC 2021 w League of Legends – typy, kursy, oferta zakładów

Zbliża się koniec roku, który jednocześnie oznacza definitywne zamknięcie sezonu 2020 w europejskich rozgrywkach League of Legends – lidze LEC. W styczniu 2021 roku wystartuje nowy sezon, a wraz z rundą wiosenną przed ekranami telefonów, komputerów, telewizorów i urządzeń mobilnych po raz kolejny zgromadzą się rzesze spragnionych emocji fanów. Jak co roku, całość przyciągnie też zapewne jeszcze większe niż do tej pory ilości osób typujących kolejne spotkania. W naszym krótkim wpisie zaprezentujemy nasze typy na League of Legends właśnie na wiosenną rundę dziewiątego już sezonu rozgrywek, wyjaśniając pokrótce wszystko to, co warto wiedzieć na temat jego obstawiania.

League of Legends na polu e-sportowym – podstawowe informacje

Europejskie Mistrzostwa w League of Legends (LEC) odbywają się co roku i dzielą się na dwie rundy – wiosenną, o której piszemy w tym artykule, oraz letnią – bardziej decydującą o przyszłości każdej z drużyn w kolejnych, bardziej prestiżowych rozgrywkach. W obu rundach biorą udział te same zespoły, których w sezonie 2021 będzie dziesięć. Są to kolejno:

 1. ⁠Astralis
 2. Excel Esports
 3. ⁠FC Schalke 04
 4. ⁠Fnatic
 5. G2 Esports
 6. ⁠MAD Lions
 7. Misfits Gaming
 8. Rogue
 9. ⁠SK Gaming
 10. ⁠Team Vitality

W rundzie wiosennej bój toczy się o nagrody pieniężne, ale i punkty rankingowe, przekładające się potem na pozycje w rundzie letniej. Sezon 2021 rozgrywek LEC jest dziewiątym z kolei – każdy kolejny rozpoczyna się na samym początku roku i zaprasza do rywalizacji drużyny, które wcześniej się do niego zakwalifikowały (nowi pretendenci rywalizują z drużynami zagrożonymi spadkiem o miejsce w rozgrywkach). 

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Miejscem zmagań zawodniku w LEC jest niemiecki Berlin, przy czym obecna sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że w rundzie wiosennej (a bardzo prawdopodobne, że również i letniej) kibice nie będą wpuszczani do dużego i spektakularnego studia.

Sprawdzone typy na LEC 2021 w League of Legends

Sezon 2021 w europejskich rozgrywkach LEC w League of Legends nie przyniesie nam żadnych zmian, jeżeli chodzi o drużyny biorące udział w rywalizacji – jedyną znaczną jest rebranding drużyny Origen, która od tego sezonu będzie występowała pod nazwą Origen. Zmiany dotkną jednak bardzo kadry wybranych drużyn i na pewno będziemy musieli wziąć to pod uwagę budując własne typy bukmacherskie na League of Legends. Poniżej prezentujemy nasze przypuszczenia i przewidywania dotyczące drużyn mających największe szanse na sukces:

 • G2 Esports – drużyna, której zdecydowanym liderem jest Marcin „Jankos” Jankowski już od wielu lat prezentuje najwyższy poziom gry, osiągając sukcesy nie tylko w Europie (pierwsze miejsce w wiosennym splicie 2020 oraz obu splitach 2019), ale też na całym świecie (drugie miejsce na Worldsach 2019 i trzecie w 2020 roku). Wiele wskazuje na to, że w tym sezonie sprawdzi się znakomicie i nasz typ idzie właśnie na nią – przynajmniej „na ślepo”, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu;
 • Astralis to drużyna-zagadka. Jedynym zawodnikiem, który pozostał ze starego składu Origen jest Nukeduck – reszta osób to nowości w składzie. Ciężko jest więc powiedzieć, jak będzie wyglądać ich zgranie i ogólna forma. Należy podchodzić do nich ostrożnie, a własne typy na League of Legends budować wokół większych pewniaków o możliwym do ocenienia poziomie zgrania;
bez podatku legalnie w betfan
Legalne obstawianie bez podatku w zakładach Betfan
 • Fnatic – drużyna, która zasłynęła w Europie, a która funkcjonuje od samego początku e-sportowej sceny LoLa. Budując typy na LoLa nie sposób jest nie zawrzeć jej w ich ramach – my sugerujemy zawsze brać pod uwagę jej siłę, zgranie oraz bardzo dobry skład osobowy.

Podczas gdy drużyny Fnatic i G2 Esports niemal zawsze możemy traktować jako faworytów spotkań, nie należy ignorować zespołów Rogue i MAD Lions, które w ubiegłym sezonie zdołały pokazać pazur. My typujemy ich obecność w pierwszej szóstce, przy czym to Rogue ma – naszym zdaniem – większe szanse na stanięcie na podium.

Bukmacherzy z ofertą na League of Legends

E-sport z roku na rok staje się coraz popularniejszy, a League of Legends jest tytułem, który w jego obrębie święci największe triumfy. Nic więc dziwnego, że typy na LEC 2021 i wiosenną rundę europejskich rozgrywek w nim właśnie można obstawiać u wielu polskich bukmacherów. Mimo jednak, że LoL stanowi coraz lepiej pokrywany element ich oferty, nie każdy buk stwarza dobre warunki do jego obstawiania.

Zdecydowanie najbardziej przez nas polecanym operatorem jest STS, który w obrębie swojego serwisu internetowego stworzył specjalną zakładkę dedykowaną właśnie e-sportowi. W rankingu najlepszych bukmacherów to właśnie STS plasuje się na czołowych miejscach, między innymi właśnie za ofertę esportową. Polski bukmacher STS w ofercie LEC pokrywa w sposób niemal znakomity, większość spotkań pozwalając typować zarówno na żywo, jak i przedmeczowo. Co ważne, organizuje stałe promocje dla wielbicieli e-sportów, a na stronach ofertowych publikuje transmisje na żywo – dla wygody obstawiających.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Z ofertą zakładów na LEC bardzo dobrze radzi sobie też Fortuna – choć nie wydzieliła ona osobnej zakładki na e-sport, stara się pokryć kompleksowo rozgrywki europejskiej ligi League of Legends, prezentując bardzo konkurencyjne kursy i bardzo solidnie przygotowaną ofertę promocyjną. Fortuna dobrze radzi sobie również z prezentowaniem spotkań w formacie na żywo – w tym modelu typować u niej można większość meczów, również z niższych szczebli tabeli. Także warte odnotowania są nowe bonusy bukmacherskie 2021 z kodem promocyjnym „BETONLINE” pozwalające graczom obstawiać zakłady bez wpłaty własnej.

Co oznacza skrót LEC i jakie są jego odpowiedniki?

LEC to inaczej League of Legends European Championship, a zatem liga mająca na celu wyłonić najlepsze drużyny Starego Kontynentu. LCS to jego jego amerykański odpowiednik, LCK – koreański, a LPL – chiński. Lig regionalnych jest znacznie więcej, a każda z nich posiada swój przydział miejsc dla najlepszych drużyn do udziału w Mistrzostwach Świata (tak zwanych Worldsach).

Czy rozgrywki LEC 2021 będą jedynymi powiązanymi ze Starym Kontynentem?

Nie, jednak są one tymi najważniejszymi. Dzielą się na dwie rundy – wiosenną i letnią. To właśnie one prowadzą do eliminacji do Mistrzostw Świata – zdecydowanie najbardziej prestiżowej imprezy powiązanej z grą League of Legends.

Co zdobędą drużyny w wiosennej, a co w letniej rundzie LEC?

W rundzie wiosennej na najlepsze drużyny czekają nagrody pieniężne, ale też punkty w głównym rankingu punktowym. Dopiero w rundzie letniej zdobywane miejsca dają im szansę na udział w Mistrzostwach Świata.

5 / 5. Ocen: 5

Niskie kursy bukmacherskie – warto czy nie?

Kursy bukmacherskie są czymś, na co u firm przyjmujących zakłady bukmacherskie zwraca się uwagę...

5 rzeczy, o których warto pamiętać obstawiając mecze mobilnie

Bukmacherskie aplikacje mobilne potrafią być świetnym narzędziem do obstawiania - nie tylko wtedy, gdy...

Systemy bukmacherskie najczęściej stosowane przez typerów

Systemy bukmacherskie są popularnymi narzędziami wśród typerów, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na wygraną....
spot_img