Gdzie legalny poker online w Polsce?

Poker to gra karciana, która od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. W ostatnich latach dotyczyło to w szczególności internetowej wersji pokera. Warto jednak wiedzieć o tym, iż w 2017 roku doszło do wielu znaczących zmian prawnych w zakresie legalności podmiotów hazardowych. W poniższym artykule omawiamy, czy istnieje legalny poker online.

Legalny poker online w Polsce?

Legalność firm hazardowych to bardzo szeroka kwestia. W sprawie legalności firm bukmacherskich napisano już bardzo wiele artykułów oraz opracowań. Zupełnie inaczej rysuje się kwestia legalności firm z pokerem online. Wielu użytkowników cały czas zastanawia się, czy w 2019 roku da się grać legalnie w pokera za pieniądze. Czy zatem poker online jest legalny? 

Należy wiedzieć o tym, iż uchwalona w 2017 roku nowelizacja ustawy antyhazardowej wprowadziła wiele znaczących zmian w zakresie funkcjonowania całego rynku hazardowego w Polsce. Na firmy hazardowe nałożono szereg obowiązków oraz ograniczeń. Najpoważniejszym obowiązkiem jest posiadanie specjalnej licencji od Ministerstwa Finansów. Niestety, uzyskanie tego dokumentu wcale nie jest łatwe. Czasami procedura otrzymywania tej licencji trwa naprawdę bardzo długo. O wiele łatwiej jest jednak uzyskać licencję firmom bukmacherskim aniżeli tym oferującym pokera online. To sprawiło, że w związku z ustawą wiele podmiotów zdecydowało się na świadczenie swoich usług pokera na pieniądze w sposób nielegalny. Stanowczo odradzamy jednak korzystanie z tego typu stron, ponieważ mogą nas za to spotkać przykre konsekwencje prawne. 

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Dużą popularnością wśród fanów pokera na pieniądze przez internet cieszą się strony takie jak na przykład Poker Stars Poland – należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że są one nielegalne, a za korzystanie z nich grożą nam surowe konsekwencje. Czy istnieje w Polsce coś takiego jak poker na pieniądze zgodny z prawem? Jeśli zajrzymy do poszczególnych przepisów ustawy, to łatwo można zauważyć, że niestety nie. W tej chwili żadna instytucja nie posiada specjalnego zezwolenia od Ministerstwa Finansów, dzięki któremu mogłaby prowadzić działalność w ramach szeroko rozumianej branży pokerowej.

Co oznaczają te słowa? Że jeżeli natkniemy się w internecie na jakąkolwiek stronę z pokerem online przez internet, to na 100% będzie to witryna nielegalna. Jeśli zdecydujemy się na zarejestrowanie się na niej, automatycznie złamiemy przepisy polskiego prawa. Jeszcze gorzej, jeśli zdecydujemy się wypłacić zgromadzone na takiej stronie pieniądze. Za to z pewnością grożą nam surowe prawne konsekwencje. Liczba kar przewidzianych przez polskiego ustawodawcę za łamanie zakazu grania w nielegalnego pokera jest naprawdę spora, dlatego odradzamy jego łamanie. 

Nielegalny poker online – dokładna lista 

Które dokładnie odmiany pokera na pieniądze online są w Polsce zakazane? Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy listę zakazanych odmian pokera:

  • gra organizowana przy stolikach cashowych,
  • turnieje przeprowadzane na prawdziwe pieniądze,
  • Freerolle,
  • Texas Hold’em,
legalny poker sts bonus
Legalne obstawianie pokera online w Polsce
  • turnieje organizowane na żywo na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej,
  • poker pięciokartowy,
  • Omaha wraz ze wszystkimi jej odmianami.

Nie jest jednak prawdą, że wszystkie istniejące obecnie odmiany pokera są niezgodne z przepisami polskiego prawa. To nieprawda. Należy pamiętać o tym, że w stu procentach legalne jest szkolenie się w zakresie strategii pokerowych oraz szlifowanie swoich umiejętności poprzez grę w pokera za pomocą wirtualnych żetonów. Wszystkie odmiany pokera na żetony (darmowe) są całkowicie legalne i można z nich korzystać bez strachu o to, że są one nielegalne. Istnieje duża liczba aplikacji na smartfony z pokerem online – gorąco zachęcamy do ich pobrania, ponieważ są one doskonałym sposobem na ćwiczenie swoich umiejętności gry w pokera. 

Czy da się grać w pokera online na pieniądze? 

Odpowiedź na powyżej zamieszczone pytanie jest bardzo prosta: nie da się grać w pokera online na pieniądze. Wszystkie strony z pokerem online na pieniądze są nielegalne, a za korzystanie z nich grożą nam surowe konsekwencje prawne. Strony, które działają w sposób nielegalny, szydzą sobie z polskich przepisów prawa. Warto wiedzieć o tym, iż nieznajomość prawa szkodzi.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Dlatego też w przypadku gdy będziemy musieli ponieść konsekwencje grania na takich nielegalnych stronach, tłumaczenia typu „nie wiedziałem/am, że dana strona jest nielegalna” niezbyt nam pomogą. Jeśli tworzymy konto na stronie z nielegalnym pokerem na pieniądze, musimy mieć świadomość tego, iż prędzej czy później spotka nas za to kara. Liczba kar, które ustanowił polski ustawodawca, jest naprawdę długa.

Jeśli jednak nie granie w pokera to może obstawianie zakładów na poker? Tutaj mamy przełom, gdyż samo granie jest póki co nielegalne, ale za to obstawianie symulowanej gry, gdzie krupier rozdaje karty a my jako gracze obstawiamy kto wygrane – jest legalne! To właśnie oferuje Polski bukmacher STS w swojej nowej usłudze Betgames.

Które strony z pokerem są nielegalne?

Lista stron z nielegalnym pokerem online na pieniądze jest naprawdę bardzo długa. Wśród najważniejszych witryn tego typu można wymienić chociażby Poker Stars czy Bet365. Jeśli mamy ochotę na to, aby pograć w pokera za pośrednictwem internetu, należy wykorzystywać do tego wyłącznie strony z pokerem na wirtualne żetony.

5 / 5. Ocen: 5

Niskie kursy bukmacherskie – warto czy nie?

Kursy bukmacherskie są czymś, na co u firm przyjmujących zakłady bukmacherskie zwraca się uwagę...

5 rzeczy, o których warto pamiętać obstawiając mecze mobilnie

Bukmacherskie aplikacje mobilne potrafią być świetnym narzędziem do obstawiania - nie tylko wtedy, gdy...

Systemy bukmacherskie najczęściej stosowane przez typerów

Systemy bukmacherskie są popularnymi narzędziami wśród typerów, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na wygraną....
spot_img