Gala UFC 255 – typy Ekspertów

Kolejna, 255. gala Ultimate Fighting Championship (UFC) – najbardziej rozpoznawalnej, najdłużej istniejącej i najbardziej prestiżowej federacji mieszanych sztuk walki – jest już za rogiem. Zawodnicy staną naprzeciwko siebie już 22 listopada (w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego), na co ręce zacierają już nie tylko wierni kibice amerykańskiej federacji, ale także osoby lubiące ją obstawiać. W tym krótkim artykule przedstawimy nasze własne typy na UFC, skupiając się na najbardziej kluczowych spotkaniach tej gali. Zaprezentujemy też kartę walk i szereg innych informacji, które warto byłoby przyswoić jeszcze przed rozpoczęciem się imprezy.

UFC 255 – karta walk i dodatkowe informacje

Listopadowa gala Ultimate Fighting Championship (UFC) będzie dwieście pięćdziesiątą piątą z kolei od czasu powstania całej federacji (które to datuje się na 1993 rok). W jej obrębie stoczone zostanie 12 walk z udziałem kobiet i mężczyzn. Formuła i zasady każdego ze spotkań nie ulegają zmianie i są tymi najbardziej standardowymi dla mieszanych sztuk walki. Miejscem zmagań zawodników będzie UFC Apex w Las Vegas – impreza jednak, ze względu na sytuację epidemiologiczną, odbędzie się bez udziału widowni, zazwyczaj licznie gromadzącej się wokół ringu.

Poniżej przedstawiamy kartę walk na 255. galę:

 1. Valentina Shevchenko – Jennifer Maia (walka wieczoru);
 2. Deiveson Figueiredo – Alex Perez (walka wieczoru);
 3. Joaquin Buckley – Jordan Wright;
 4. Brandon Moreno – Brandon Royval;
 5. Mauricio Rua – Paul Craig;
 6. Alan Jouban – Jared Gooden;
 7. Antonina Shevchenko – Ariane Lipski;
 8. Kyle Daukaus – Dustin Stoltzfus;
 9. Katlyn Chookagian – Cynthia Calvillo;
 10. Mike Perry – Tim Means;
 11. Nicolas Dalby – Daniel Rodriguez;
 12. Louis Cosce – Sasha Palatnikov.

Typy na UFC 255 – na co postawić?

W trakcie dwieście pięćdziesiątej piątej gali UFC odbędzie się dwanaście walk, z których każda jest ciekawa na swój sposób. Oczywistym jest, że najwięcej uwagi przykuwają do siebie walki wieczoru. To właśnie na nie, ale i na inne spotkania przedstawimy swoje typy poniżej. Towarzyszą im kursy najpopularniejszych rodzimych bukmacherów, które tutaj przedstawiamy w najprostszej ich opcji (przy stawianiu na zwycięstwo wybranego zawodnika).

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Typy na walkę Valentina Shevchenko – Jennifer Maia

 • Valentina Shevchenko: 1.07 (STS), 1.07 (Betclic), 1.05 (Fortuna) 
 • Jennifer Maia: 8.50 (STS), 9.00 (Betclic), 7.77 (Fortuna)

Jedna z walk stanowiących „pewniak”. Shevchenko uchodzi za jedną z najmocniejszych zawodniczek amerykańskiej federacji i nie pozostawia wątpliwości fakt, że to ona wygra – to właśnie typujemy my. Polecamy przy tym sięgnąć tutaj po inny rynek bukmacherski – na postawieniu na wygraną reprezentacji Peru niewiele zyskamy. Znacznie lepiej jest postawić na to, w której rundzie go dokona i jaki będzie jego styl.

Typy na walkę Deiveson Figueiredo – Alex Perez

 • Deiveson Figueiredo: 1.32 (STS), 1.30 (Betclic), 1.25 (Fortuna) 
 • Alex Perez: 3.39 (STS), 3.50 (Betclic), 3.56 (Fortuna)

W męskiej walce wieczoru my stawiamy na Deivesona Figueiredo, który podejmie się pierwszej obrony pasa mistrzowskiego w wadze muszej. Brazylijczyk cieszy się świetną passą, która wynika z jego niebywałej formy – jeżeli nic się nie zmieni, powinien bez problemu poradzić sobie z Perem. Ten jednak z pewnością nie podda walki i będzie pojedynkował się do końca.

bez podatku legalnie w betfan
Legalne obstawianie bez podatku w zakładach Betfan

Typy na walkę Mike Perry – Tim Means

 • Mike Perry: 1.67 (STS), 1.65 (Betclic), 1.62 (Fortuna) 
 • Tim Means: 2.20 (STS), 2.25 (Betclic), 2.16 (Fortuna)

W jednej z bardziej wyrównanych walk można się spodziewać rozstrzygnięcia punktowego. Naszym zdaniem – wbrew temu, co sugerują kursy bukmacherskie – większe szanse na wygraną posiada Tim Means, który w ostatnich pojedynkach potrafił zaskakiwać.

Typy na walkę Mauricio Rua – Paul Craig

 • Mauricio Rua: 2.41 (STS), 2.40 (Betclic), 2.49 (Fortuna) 
 • Paul Craig: 1.57 (STS), 1,58 (Betclic), 1.47 (Fortuna)

W pojedynku tym naszym zdaniem większe szanse ma Brazylijczyk. Rua już rok temu pojedynkował się z Craigiem, a ich pojedynek zakończył się remisem. Choć możliwe jest takie samo rozstrzygnięcie, aktualna forma bardziej przemawia właśnie za Ruą.

Bukmacherzy z ofertą na UFC

Wszyscy polscy bukmacherzy starają się zawierać gale UFC w swojej ofercie, co wynika ze stałego wzrostu zainteresowania amerykańską federacją wśród rodzimych pasjonatów mieszanych sztuk walki. Chcąc znaleźć bukmachera dla siebie powinniśmy więc patrzeć nie tylko na to, czy obejmuje on ofertą właśnie UFC, ale i czy stwarza atrakcyjne warunki do tego, żeby to właśnie u niego realizować własne typy bukmacherskie na UFC.

 • Zawsze pewnym wyborem jest bukmacher STS, który już od początku swojego istnienia nie bagatelizuje UFC i pokrywa każdą walkę rozgrywaną w jego ramach. W bardzo wielu sytuacjach bukmacher STS prezentuje przy tym mocno konkurencyjne kursy, zawsze przedstawiając też ciekawą ofertę promocyjną nie tylko na UFC, ale i na całą kategorię MMA.
 • Na tle innych bukmacherów bardzo dobrze wypada też Fortuna, która słynie z szerokiej oferty i taką właśnie prezentuje w obrębie UFC. Wyróżnia się programem lojalnościowym, działającym również w obrębie mieszanych sztuk walki. Na wiele spotkań prezentuje bardzo kuszące kursy.
 • Ostatnimi czasy duże uznanie wśród wielbicieli UFC zyskuje Betclic – bukmacher ten zasłynął dużą ilością opcji bukmacherskich na obstawianie każdej z walk, jednak w chwili obecnej również jego podstawowa oferta kursowa potrafi być bardzo kusząca. Zwłaszcza przy porównaniu jej z tą przedstawianą przez konkurencję.

Ze swojej strony możemy polecić założenie konta u co najmniej dwóch bukmacherów – zwiększa to nasze typerskie możliwości, pozwalając zawsze sięgać po najatrakcyjniejszą z naszego punktu widzenia ofertę.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Każda kolejna gala Ultimate Fighting Championship przywodzi ze sobą mnóstwo pytań zarówno od typujących, jak i kibiców. Poniżej staramy się udzielić odpowiedzi na te, które padają zdecydowanie najczęściej.

Kiedy i gdzie będzie można zobaczyć 255. galę UFC?

Dwieście pięćdziesiąta piąta gala UFC rozpocznie się 22 listopada 2020 roku o godzinie 4:00 czasu polskiego. Odbędzie się w UFC Apex w Las Vegas. W Polsce będzie można zobaczyć ją na antenie Polsatu Sport, jeżeli tylko posiada się go w swoim abonamencie telewizyjnym. Amerykanie będą musieli sięgnąć po formułę Pay Per View.

Jak tworzyć własne typy na UFC?

Aby tworzyć skuteczne typy bukmacherskie na UFC, należy poddawać analizie wszystko, co może mieć wpływ na ich kształt. Mowa tutaj przede wszystkim o formie konkretnych zawodników, ich ostatnich walkach, ale i parametrach fizycznych. Nie tylko ocena tych cech charakterystycznych, ale i ich zestawianie z tymi, którymi odznacza się ich przeciwnik jest kluczem do tworzenia solidnych typów. Warto przy tym również przeglądać typy na UFC na stronach zajmujących się ich przygotowywaniem. Nie kopiujmy ich jednak na ślepo, a zawsze traktujmy jako dodatkowe źródło wiedzy analitycznej.

Czy kupon AKO na 255. galę UFC jest dobrym rozwiązaniem?

Kupony akumulacyjne już od dawna stanowią alternatywę dla tych pojedynczych – alternatywę, która jest bardziej ryzykowna, ale i pozwala wygrać znacznie więcej. Możemy je stawiać w przypadku, kiedy mamy pewność co do przebiegu więcej niż jednej walki i chcemy uzależnić swoją wygraną właśnie od poprawnego ich wytypowania. Na kuponach AKO nie poleca się jednak bazować swojej taktyki – zwłaszcza, że jest to rozwiązanie niezwykle ryzykowne, niewspółmiernie do mogącego z niego płynąć zysku.

5 / 5. Ocen: 1

Niskie kursy bukmacherskie – warto czy nie?

Kursy bukmacherskie są czymś, na co u firm przyjmujących zakłady bukmacherskie zwraca się uwagę...

5 rzeczy, o których warto pamiętać obstawiając mecze mobilnie

Bukmacherskie aplikacje mobilne potrafią być świetnym narzędziem do obstawiania - nie tylko wtedy, gdy...

Systemy bukmacherskie najczęściej stosowane przez typerów

Systemy bukmacherskie są popularnymi narzędziami wśród typerów, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na wygraną....
spot_img